URNIKI PGV, GP, NGL in SOLFEGGIA

Nekaj povezav za lažje iskanje:

Menjave skupin NGL so možne v ponedeljek, 3. 9. 2018, eno uro pred razdelitvijo urnikov instrumenta. Torej:

  • na oddelku Mengeš ob 16.00
  • na oddelku Domžale ob 17.30

ŠOLSKI ZVONEC ŽE ZVONI…

Dragi učenci, dragi starši!

Počitnice so bile ravno prav dolge in ravno prav vroče, a morate priznati, da misli že malo uhajajo k stari prijateljici –

GLASBENI ŠOLI!

Ker vemo, da so prvi dnevi naporni predvsem za starše, ki morajo uskladiti družinske urnike, je tu za vas nekaj napotkov za lažji začetek:

PRVI ŠOLSKI DAN 2018/19

Pouk se letos prične v ponedeljek, 3. septembra 2018. Na ta dan se boste z učitelji instrumentov dogovorili o urniku individualnega pouka in sicer:

  • oddelek Moravče ob 16.30
  • oddelek Mengeš ob 17.00
  • oddelek Brdo ob 17.30
  • oddelek Domžale ob 18.30 (velja tudi za učence z oddelka Dob)

Razdelitve urnika nikar ne zamudite!

URNIKI SKUPINSKEGA POUKA (NAUK O GLASBI, SOLFEGGIO)

Na prvi šolski dan, 3. septembra 2018, pouka NGL, solfeggia, PGV in GP ni! Na ta dan tudi ni roditeljskih sestankov pri skupinskem pouku.

Urnik za Nauk o glasbi in/ali Solfeggio najdete s klikom na povezave:

NGL, Solfeggio – Domžale

NGL, PGV, GP – Mengeš

Na oddelkih Brdo pri Lukovici, Moravče in Radomlje se urnik za nauk o glasbi postavi na prvi šolski dan (3. 9. 2018) na razdelitvi urnikov, saj se moramo prilagoditi pouku na osnovnih šolah, na katerih gostujemo.

ŠOLSKE POTREBŠČINE

Seznam potrebščin pri posameznih učiteljih najdete s klikom na povezave:

Učiteljici Joži Gabrijel Vidic in Ana Klopčič

Učiteljica Veronika Šarec

INSTRUMENT: O notnem gradivu in instrumentu se boste dogovorili s svojimi učitelji osebno. Naj vam povemo le, da šola izposoja le naslednje instrumente: harmonika, violina (do celinske velikosti), violončelo (do celinske velikosti), klarinet, oboa, saksofon, trobila, nekatera tolkala (dogovor z učiteljico!). Ostale instrumente morate kupiti sami.

Nekaj osnovnih informacij si lahko preberete tudi v Publikaciji za šolsko leto 2018/19. (Klik na povezavo!)

Želimo vam lep nov začetek!!!

 

Rezultati mednarodnega tekmovanja Tomaž Holmar 2018

Harmonikarja sta si na

Concorso musicale internazionale »Tomaž Holmar« 2018, Malborghetto, Italia

priigrala naslednje rezultate:

Zsuzsika Szomi Kralj

kategorija C junior, harmonika

98 točk, 1. mesto in I. nagrada

in

Jure Krč

 kategorija C 1, harmonika

99 točk, 1. mesto in I. nagrada

 

(mentor obeh harmonikarjev je Žan Legat)  

ČESTITKE!

Rezultati mednarodnih tekmovanj

Internacionalni susreti violinista, Sremski Karlovci

kategorija V, violina 

Gal Juvan

(mentor Anastazija Juvan, korepetitor Miran Juvan)

100 točk (LAUREAT), I. nagrada in posebna nagrada Ružice Kovač

Violinist je učenec solfeggia na naši šoli.

____________________________________________________________

43. Međunarodni susret harmonikaša, Pula

kategorija B2, harmonika

 

Jure Krč

(mentor Žan Legat)

90,67 točk, I. nagrada

Iskrene čestitke!

ZA LJUBITELJE KLAVIRSKE GLASBE

Obveščamo vas, da je današnji klavirski koncert PRESTAVLJEN.

Hvala za razumevanje!

 

Na koncertu v Dvorani Acija Bertonclja bo dela L. van Beethovna, F. Schuberta in F. Chopina izvajal

Žan Milošič Dundek (1999), ki je klavir začel igrati pri 8 letih v razredu prof. Darke Stergulec iz Konservatorija za glasbo in balet Maribor. V času šolanja se je udeležil mnogih domačih in mednarodnih tekmovanj, na katerih je prejemal najvišja priznanja. Leta 2013 je Žan pri svojih 14 letih uspešno opravil tudi sprejemni izpit na Univerzi v Grazu in tako postal študent klavirja v oddelku za nadarjene na Kunstuniversitat Graz, kjer je njegov prof. klavirja Univ.Prof. Mag.art. Eike Straub, vzporedno pa se izobražuje na Konservatoriju v Mariboru v razredu prof. Tatjane Dvoršak ter obiskuje umetniško gimnazijo.

VSTOP PROST!

REZULTATI TEKMOVANJ (SVIRÉL, ARANĐELOVAC, TEMSIG, DAVORIN JENKO, SONOS, naši bivši učenci)

International Music Competition Beograd, Srbija 

kategorija III, rog

 

TadeMavčič

(mentor Miran Juvan)

87,66 točk, II. nagrada

____________________________________________________________

10. Mednarodno tekmovanje in festival za soliste in komorne skupine

SVIRÉL 2018

kategorija harmonika – Junior

Jure Krč

(mentor Žan Legat)

95 točk

____________________________________________________________

kategorija tolkala – Junior 

Neli Per

(mentorica Katarina Kukovič, korepetitor Miran Juvan)

89 točk

____________________________________________________________

kategorija tolkala – Elementary

KlemeJuvančič

(mentorica Katarina Kukovič, korepetitor Miran Juvan)

96 točk

____________________________________________________________

kategorija tolkala – Intermediate 

EneNik Juran

(mentorica Katarina Kukovič, korepetitor Miran Juvan)

97,5 točk

___________________________________________________________

kategorija pihala – Junior

Neža Potočnik (oboa)

(mentorica Jana Pavli Per, korepetitor Miha Nagode)

96 točk

___________________________________________________________

kategorija pihala – Elementary

Maruša Homšak (oboa)

(mentorica Jana Pavli Per, korepetitor Miha Nagode)

90 točk

 

Kika Szomi Kralj (klarinet)

(mentor Dimitrij Lederer, korepetitor Miha Nagode)

99 točk

____________________________________________________________

11. MEĐUNARODNI MUZIČKI FESTIVAL ARANĐELOVAC

kategorija I

Maja Urankar

(mentorica Urška Urbanija Žun, korepetitor Miha Nagode)

zlato priznanje, 1. nagrada, 99 točk in laureat v kategorijah glasbenih šol

 

kategorija I

Mirjam Bartol

(mentorica Urška Urbanija Žun, korepetitor Miha Nagode)

zlato priznanje, 1. nagrada, 98 točk 

____________________________________________________________

kategorija II

Nina Zupan

(mentorica Urška Urbanija Žun, korepetitor Miha Nagode)

zlato priznanje, 1. nagrada, 96 točk

____________________________________________________________

kategorija III

Lucija Štih

(mentorica Urška Urbanija Žun, korepetitor Miha Nagode)

zlato priznanje, 1. nagrada, 99 točk

 

kategorija III

Maja Keržič

(mentorica Urška Urbanija Žun, korepetitor Miha Nagode)

zlato priznanje, 1. nagrada, 96 točk 

____________________________________________________________

47. državno tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije

kategorija Violina – 1. a

Naša učenka

Elizabeta Košir

(mentorica Gabriela T. Neculcea, korepetitor Blaž Pucihar) si je v svoji kategoriji priigrala 

srebrno plaketo, 90.40 točke

Blaž Pucihar je v kategoriji Violina – 1. a prejel posebno priznanje korepetitorju za zgledno sodelovanje s tekmovalcem in umetniško podporo

____________________________________________________________

kategorija Violina – 1. c

Gal Juvan

(mentorica Anastazija Juvan, korepetitor Miran Juvan) si je v svoji kategoriji priigral

 

98,80 točk, zlato plaketo in 1. nagrado

 

Violinist je učenec nauka o glasbi na naši šoli.

____________________________________________________________ 

kategorija Kitara – 1. c

Miha Kralj

(mentor Matej Banič) si je v svoji kategoriji priigral

srebrno plaketo, 92.60 točke

____________________________________________________________

kategorija Solfeggio – 1. b

Lola Doma Arh

Gal Podjavoršek

(mentorica Ana Klopčič) sta si v svoji kategoriji prislužila

priznanje za udeležbo

___________________________________________________________

kategorija Solfeggio – 1. c

Blaž Pirnat

Miha Kralj

Klara Matzele

Eva Korenjak

(mentorica Ana Klopčič) so si v svoji kategoriji prislužili

priznanje za udeležbo

____________________________________________________________

XV° Međunarodno muzičko takmičenje Davorin Jenko 

kategorija Klarinet – Junior B

Sara Brvar

(mentor Jakob Saje, korepetitorka Ana Klopčič) si je v svoji kategoriji 

s 95 točkami priigrala 4. mesto in I. nagrado

____________________________________________________________

Učenci nauka o glasbi so pod mentorstvom Ane Klopčič tekmovali v disciplini

solfeggio

4. međunarodno natjecanje mladih glasbenika Sonus op. 4, Križevci, Hrvaška

Iva Soršak, mini kategorija, 97 točk, I. nagrada

Maja Zorko, kategorija II, 43 točk, priznanje

Klara Zorko, kategorija III, 68,67 točk, priznanje

ISKRENE ČESTITKE!

____________________________________________________________

ISKRENE ČESTITKE TUDI NAŠIM BIVŠIM UČENCEM, ZMAGOVALCEM V POSAMEZNIH KATEGORIJAH NA 47. državnem tekmovanju mladih glasbenikov Republike Slovenije

Vita Peterlin, Violončelo, kategorija III. b, 97,80 točk, 1. mesto in zlata plaketa

NejPirnat, Kitara, kategorija III.a, 97,20 točk, 1. mesto in zlata plaketa

TejKomar, Solfeggio, kategorija III, 96,33 točk, 1. mesto in zlata plaketa

____________________________________________________________